Menu
Alışveriş Sepeti

Perşembe ve cuma günleri verilen siparişler, kargo kaynaklı gecikmeleri önlemek için cumartesi günü hazırlanıp kargolanır.

Hakkımızda

SARIÖNDER firması Sarıhafızzade Mustafa Efendi tarafından 1890 yılında pastırma, sucuk, kavurma ve kasaplık alanında faaliyet göstermek üzere Sivas’ta kurulmuştur. 


Mustafa Efendi'nin oğlu Ahmet Müçteba Efendi ile şehirde bilinirlik kazanan aile, soyadı kanunu ile birlikte SARIÖNDER soyadını almıştır.  Sarıhafızzade Ahmet Müçteba Efendi’nin oğlu Bekir SARIÖNDER, işi babasından devralarak gelecek kuşaklara aktarmada saygın Cumhuriyet esnafı vizyonunu üstlenerek sürdürmüştür. Bekir SARIÖNDER bu alandaki bayrağı üniversite eğitimini bitiren oğlu Süleyman SARIÖNDER’e 1950’ li yıllarda devretmiştir. Süleyman SARIÖNDER, Sivas eşrafının saygın ailelerinden olan Sarıhafızzadeler isminin, dürüst esnaflık anlayışını, saygınlığını, 21. yüzyıla taşımıştır. Sarıhafızzadeler’ den Süleyman SARIÖNDER, ata mesleğini oğlu Ahmet Salim SARIÖNDER ve torunu Süleyman Serdar SARIÖNDER aracılığıyla gelecek kuşaklara taşımıştır.


Ahilik geleneğine ve ahlakına sıkı sıkıya bağlı kalan bu altı kuşak, 130 yıla varan süre içerisinde kaliteye ve müşteri memnuniyetine önem vererek ayakta kalmış; günümüzde ise dürüst işletmecilik anlayışını benimseyen SARIÖNDER ailesi tarafından bu gelenek sürdürülmektedir.


Günümüze ulaşan asırlık kalite ve lezzetin,  gelecek kuşaklara aktarılması için gerekli çabalar gösterilmektedir. Bugün SARIÖNDER® tescilli markası olarak, fabrikasyon ürünler gibi tüketim toplumuna hitap eden kalitesiz ürün anlayışından uzak, damak zevkini ön planda tutarak özel imal edilen ürünlerimizi müşterilerimize sunmaktayız. Bu yaklaşım SARIÖNDER® ürünlerinin özellikle tercih edilen, vazgeçilemeyen bir damak tadı olmasında en önemli unsurdur.

Bir asrı aşkın geçmişimiz ve saygınlığımız, markamızı ve ürünlerimizi gelecek kuşaklara taşımak için üzerimize büyük bir sorumluluk yüklemekte. Bu sorumluluğun bilinciyle size her zaman daha iyi ürünleri, üstün hizmet anlayışıyla sunmayı kendimize bir görev addediyoruz.


Ürünlerimiz belirli bir kalite anlayışı ile özel olarak üretildiğinden market raflarındaki fabrikasyon ürünlerinin yanında satılmamaktadır. Ürünlerimiz www.sarionder.com.tr internet sitesinden, Sivas merkezindeki satış mağazamızdan ve sınırlı sayıdaki elit şarküterilerden temin edilebilir.

 

 

 Sarıhafızzade Müçteba Efendi (1883-1934) (2.Kuşak)                    Bekir Sarıönder (1907-1978) (3.Kuşak)